NERVOVÉ FITKO

Nervová terapia pre kvalitnejší život

Nervové fitko vychádza z najnovších poznatkov neurovedy a somatickej psychológie.

Nahliadni do fascinujúcich výskumov mozgu a neurovedy aplikovaných v praxi moderného stres manažmentu.

Nervové fitko precvičuje blúdivý nerv.

Blúdivý nerv je nervová diaľnica prechádzajúca po celej dĺžke nášho tela, ktorá zaznamenáva všetko čo sa v našom tele odohráva. Cez blúdivý nerv prebieha komunikácia nášho tela s naším mozgom a naopak.

Stimuláciou blúdivého nervu vieme prinavrátiť náš nervový systém do parasympatika – pokojného stavu- stavu odpočinku a trávenia.

V dnešnej dobe až príliš veľa času trávime v nervovom stave sympatika – nabudeného stavu, kedy sme stále v napätí, nabudení, pripravení utekať alebo bojovať.

To z dlhodobého hľadiska nemá na naše telo priaznivý vplyv a mali by sme vedieť, ako sa dať prostredníctvom tela a nervov do kľudu.

Predídeme tak všetkým novodobým symptómom a chorobám akými sú nespavosť, chronická únava, emočná otupenosť, úzkosti, panika, stres, tráviace ťažkosti alebo hormonálna nerovnováha.

1 minúta, ktorá ti zmení pohľad na tvoje TELO …

 
 
 

Nervové fitko je pre teba AK:

Čo tým získaš?

Získaš viac energie, zvýšiš svoju produktivitu, odhalíš svoje stratégie prokrastinácie a vieš ich premeniť na produktivitu

Nebudeš už viac mať neprimerané reakcie na udalosti, ktoré nevieš ovplyvniť.

Zreguluješ svoju nervovú sústavu a dosiahneš tak lepší spánok, viac pohody, menej bolesti, hormonálnu rovnováhu a funkčné trávenie

Nervové fitko pomáha uvoľniť aj zaseknutú energiu v tele v dôsledku ktorej, nevidíš možnosti riešenia tvojej situácie.

Naučíš sa vedecky podložené nástroje na reguláciu stresu a emócií, zvýšiš stresovú odolnosť a transformuješ tvoj život

So zregulovaným nervovým systémom máš vždy dostatok energie na veci, nemusíš sa do ničoho extra prehovárať alebo ťa nemusí niekto zvonku motivovať a roztlieskavať.

Ako vyzerá práca s blúdivým nervom v číslach ?

Meranie je realizované na medicínskom prístroji Max Pulse. Takto vyzerá klient nameraný pred tréningom nervového fitka. Pozornosť chcem upriamiť predovšetkým na vyznačené hodnoty akými sú celkové stres skóre (zdravé fungovanie NS má byť pod 50). Taktiež si všimnime mieru mentálneho aj fyzického stresu (označené červenou šípkou) pred nervovým fitkom .

A takto to vyzerá po cvičení nervového fitka po dobu 10 min. Celkové stresové skóre sa znížilo a taktiež level mentálneho a fyzického stresu výrazne kleslo.

Prihlás sa do ochutnávky zdarma a pocíť okamžitý efekt uvoľnenia a pohody. Počas najbližších troch dní ti príde edukačná séria mailov spoločne s praktickými cvičeniami z Nervového fitka .

Každý štvrtok ti následne príde newsletter nervovej terapie s praktickými tipmi pre skvalitnenie tvojho života a najnovšími novinkami z oblasti výskumu neurovedy .

Buď medzi prvými a získaj tak POHODU a ZDRAVIE technikami, ktoré ti naveky ostanú k dispozícii. Pretože ich nosíš stále so sebou v tvojom TELE. 🙂

Nenechaj sa odradiť slovom fitko. Nemusíš byť extra fit, aby si cvičenia absolvoval. Ide o zostavu rôznych jednoduchých pohybov, masáží určitých bodov na tele, dychových cvičení alebo jemných dotykov.

Prihlás sa do ochutnávky zdarma

Ochutnávka nervového fitka

Referencie

"Veľmi ti chcem podakovať za prvú hodinu nervového fitka.Mňa nebolieva hlava skoro nikdy, ale včera to bolo už také, že som si už len chcela ľahnúť a nemyslieť na to. Aspoň som si v praxi mohla vyskúšať ako to naozaj účinkuje. Ty si mi prišla ako môj pomocný anjel v tejto dobe."
Ivana
"Nervové fitko sa stalo bežnou súčasťou môjho života a to hlavne pred spaním. Chcem ti poďakovať Leni, za výborné a rýchle techniky, ktoré som naučila aj moju rodinu a darí sa nám zvládať napäté situácie oveľa lepšie. Taktiež som si všimla zaujímavý efekt na mojom trávení, už cca mesiac nepociťujem problémy, vďaka, ktorým som vyhľadala tvoju pomoc:)"
Monika
„Asi pred troma rokmi som trpela úzkosťami, strachmi, čoho dôsledkom bolo rapídne zníženie váhy, nesústredenie sa v práci, nič ma nebavilo. Vyskúšala som meditácie, rôzne alternatívne metódy čistenia, ale všetko pomohlo na chvíľu. Aby som mohla v živote fungovať rozhodla som sa využiť rady psychiatra a začať užívať antidepresíva. Život sa dostal do normálnych koľají, pribrala som a cítila som sa dobre. Po roku som sa rozhodla, že tieto lieky začnem postupne vysádzať, ale zistila som, že moje strachy sa opäť vracajú a tak som hľadala spôsob, ako by som si sama mohla pomôcť. Vtedy som spoznala Lenku a jej úžasné cvičenia z nervového fitka, ktoré som začala cvičiť pravidelne a zároveň som pokračovala v predlžovaní intervalov kedy som brala antidepresíva, až som zistila, že ich už neberiem a stav sa mi zlepšil, strachy a úzkosť pominuli. Tento stav trvá dva mesiace, kedy vôbec neberiem lieky. V cvičení zostavy z nervového fitka naďalej pokračujem a verím, že tento môj stav potvrdím aj o 6 mesiacov, o rok. Dôležitá je pravidelnosť v cvičení.“
Ivana

Kto ťa bude nervovým fitkom sprevádzať?

Mgr. Lenka Madudová

Od roku 2013 pôsobím ako lektorka a psychologička v rôznych online aj offline formátoch na témy zdravia a psychosomatiky. Vyštudovala som psychológiu so zameraním na pracovnú psychológiu a potom som sa venovala štúdiu ďalších techník akými je napríklad kineziológia a somatická psychológia, práca s telom a nervovou sústavou. Vždy som totiž cítila, že na človeka treba mať holistický pohľad. Všetci moji klienti za posledné roky pochádzali z prostredia korporátneho sveta alebo prostredia podnikania, kde nejednému z nich bol známy pocit vyhorenia a s ním spojené zdravotné problémy, ktoré ich ku mne na sedenie priviedli. A tak vzniklo NERVOVÉ FITKO.

Sem vložte text nadpisu

Návrat hore